Як прибратися та жити в гармонії зі світом

Uncategorized Коментувати

Сміття Одне з джерел, що сповнює спокоєм мою душу — чистота й простота оселі. Коли, прокидаючись зранку, я заходжу до просто облаштованої, начисто, без соринки, прибраної вітальні, моє серце наповнюється радістю та спокоєм. Коли ж перед моїми очима постає гармидер з розкиданих по всіх закутках іграшок, книжок та іншого різносортного мотлоху, думки в моїй голові плутаються, і на душі стає тоскно. На свіжу голову я працюю продуктивно та із задоволенням, легко бачу своє життя з позитивної точки зору і в гарному гуморі будую плани на майбутнє. Хай ці плани стосуються дня сьогоднішнього, а чи й прийдешнього.
Дев’ятирічний досвід пошуку способів спростити та оптимізувати життя натренував в мені гарного прибиральника і сьогодні будь-який безлад мені по плечу. Тепер я знаю, що якщо час від часу приділяти прибиранню трошки уваги, незахаращене життя цілком можливе. Я хочу запропонувати вам кілька порад, всі вони дієві і пройшли випробування боєм, але кожен зможе обрати найдієвіші для себе.  • Прибирайте потроху. Виділіть 15 хвилин на зачистку однієї полиці, і щойно її прибирання або 15 хвилин дійдуть кінця, відсвяткуйте перемогу. Приймайтеся за іншу лише наступного дня. Битва за цілу ванну з туалетом може засильно виснажувати, і до наступної ви будете готові ще не скоро. Якщо таке вже траплялося, краще рухайтесь потроху, дрібними кроками.
  • Отаборіться на кілька годин і вперед. Може скидатися, що ця порада суперечить попередній… і це щира правда. Це лише інший підхід, а я пропоную вам обрати собі підходящий. Часом мені легше приділити прибиранню усіх спалень кілька ранкових годин, або й цілий суботній ранок. Я роблю це в один присіст, а коли закінчую — кімнати виглядають просто фантастично.
  • Вигребіть увесь вміст полиці чи шухляди одним махом. Звісно, не слід захопившись, вкладати в цей рух забагато експресії. Яка б з попередніх порад вам не підійшла, сконцентруйтесь лише на одній шухляді чи полиці, і повністю її звільнивши, начисто протріть. Далі повертайтеся до вивільнених речей та починайте сортування (дивіться наступну пораду).
  • Пройдіться по всіх речах одна за одною, швидко зважуючи потрібність кожної. Поставте поруч смітник та коробку для речей, які готові віддати знайомим. Візьміть річ та вирішіть її долю: викинути, віддати чи залишити. Не відкладайте назад до кіпи, перешерстіть її усю — і ви впоралися. Якщо сортувати, відкладаючи рішення, процес триватиме вічність. Повертайте на місце лише те, що насправді заслуговує на повернення. Гарно все розкладіть.
  • Будьте нещадними. Життя могло навчити вас бути запасливим мов ховрах, але повірте, скорше за все, ви так ніколи і не скористаєтесь більшістю накопиченого добра. Якщо ви не користувалися річчю протягом останнього року, позбудьтесь її. Отак просто. Якщо за рік ви діставали її раз чи два, і знаєте, що вже ніколи до неї не повернетесь, — позбудьтесь. Викиньте, якщо не можете здати її як вторсировину, або подаруйте, якщо для когось вона може стати в нагоді.
  • Папери? Будьте нещадними, хіба що вони важливі. Журнали, каталоги, реклама, рахунки більш ніж трирічної давності, записки, старі роздруківки… в макулатуру! Єдиним виключенням можуть бути важливі платіжки, діючі гарантії, особисті документи тощо. Якщо ні — в макулатуру!
  • Якщо все ж маєте сумнів щодо якихось речей, покладіть їх до коробки «Вирішити пізніше». Коли важко викинути речі, які з часом можуть знадобитися, сховайте їх у коробку, заклейте скотчем та підпишіть. Віднесіть її десь подалі, до гаражу або комірчини, та забудьте на півроку–рік. Скоріш за все, ви вже її не шукатимете. Щойно термін спливе, дістаньте речі та вирішуйте: викидати чи дарувати.
  • Зробіть бій задоволенням. Кидаючись у прибирання як на ворога, ви ризикуєте його зненавидіти. Пам’ятайте про свою мету: чиста оселя, яка допомагає вам жити в гармонії зі світом. Відчувайте як кожен рух наближає вас до цього затишку. Полюбіть те, що робите.
  • Створіть систему запобігання захаращенню. Усі ці завали з’являються не просто так. Відсутність звички прибирати за собою усілякі дрібнички, а непотрібні викидати, з часом призводить до безладу. Про це можна написати окрему статтю, але подумайте про це якось під час прибирання. Якщо вам вдасться побачити основні джерела захаращення, вам можливо пощастить і нейтралізувати їх — у цій царині завжди є куди рости.
  • Святкуйте, коли завершили! Ця порада стосується не тільки прибирання, але й усього життя загалом: щойно ви чогось досягли, байдуже якої величини це досягнення, — святкуйте! Навіть якщо ви почистили одну маленьку шухлядку, ви молодець. Винагородіть себе чимось приємним: потягніться, зробіть собі масажик голови, поласуйте чимось, одним словом — відчуйте, що життя прекрасне! Відкрийте шухлядку та всміхніться побаченому. Глибоко вдихніть та усвідомте, що щойно зробили гарну справу. Насолодіться душевним спокоєм.

За статтею та з дозволу Лео Бабаути (сайт).

Xотите купить или продать (подержанный|б у) , новый fdnj? И не хотите тратить много времени, блуждая по сотням онлайн-авто базаров. Тогда наш сервис специально для Вас! Наш авто базар предлагает (подержанный|б у|) автомобиль практически любых марок и моделей, во всех крупных городах. Наши подержанные автомобили ждут своих владельцев, которые хотят продать машину выгодно, и в кратчайшие сроки. Если вы хотите купить авто, но новый автомобиль вам дорого, наш авторынок предлагает подержанные авто по вполне демократичным ценам. Мы предлагаем подержанные авто , что совершенно не означает значит что у нас вы сможете приобрести плохое авто. Подержанные авто всегда имеет низкую цену. Авторынок – уникальный поисковик б у авто. Желаете продать (подержанный|б у|) fdnj ? Теперь Вам нет необходимости посещать каждый авто-базар, не нужно ехать на автобазар. Просто посещайте наш онлайн авто рынок. Теперь купля автомобиля стала проще – добавляйте выбранные автомобили в Портфель . Оцените возможность искать одновременно несколько марок авто, выбирать несколько регионов, в которых продается авто. Хотите купить(продать) (подержанный|б у) или новый fdnj? Желаете чтобы Ваше объявление было на нашем автобазаре ? Ускорьте продажу авто, сделав его VIP прислав SMS.

Обговорення завершено.

RSS-потік записів RSS-потік коментарів Вхід