Генерація ідей: метод іграшкового каченяти

Uncategorized Коментувати

Іграшкова качкаЩоб провести мозковий штурм, вам не обов’язково потрібна група людей. Зверніться до іграшкового каченяти.

Корисна річ, якої я, новоспечена програмістка, навчилась однієї з перших, був метод, відомий як «перевірка ведмедиком». Про нього я прочитала в книзі «Практичне програмування», а полягає він ось у чому: довідковий центр одного університету спеціально тримав іграшкового ведмедика, і перш ніж студенти одержували можливість запитати про щось працівника центру, вони мали уголос чітко сформулювати своє запитання цій іграшці. Справа в тім, що на момент, коли студентам нарешті вдавалося сформулювати своє запитання, кожен другий уже сам бачив і відповідь на нього. Цей спосіб також називають «методом іграшкового каченяти», адже по суті не має значення, з чим саме ви розмовляєте.

Важливо омовити проблему. Часто достатньо пояснити її комусь уголос, аби впорядкувати свої думки, виявити хибні засновки та поглянути на все свіжим оком.Коментар одного з читачів мого блоґу спонукав мене замислитись над цим. Цей читач зауважив, що часом, для того щоб розв’язати проблему, достатньо просто почути неупереджену думку про неї когось іншого, хто подивиться на неї незамиленим оком (те саме стверджує й народна мудрість, кажучи, що «одна голова добре, а дві — краще»). Та насправді часто-густо вам зовсім не потрібна жива людина з плоті і крові, адже не гіршим співбесідником може виявитись і її картонний двійник. Так ви можете обрати персонажа, з яким хочете порадитись, на свій смак. Головне — спілкування.

Спілкування активізує ті ділянки мозку, які залишаються незадіяними, коли ви міркуєте наодинці. До того ж, коли ви намагаєтесь щось комусь пояснити, це спонукає вас по-іншому подивитися на саму проблему, проаналізувати її під таким кутом зору, під яким ніколи б не подивилися на неї, якби вам не потрібно було її вербалізувати. Ми навчаємо студентів того, що немає кращого способу опанувати нову для вас тему, ніж спробувати самому комусь її пояснити. Таке навчання ефективніше навіть за практичні заняття. На наших форумах із Java-програмування ми заохочуємо користувачів брати участь у дискусіях і відповідати на запитання навіть тоді, коли вони ризикують дати неправильну відповідь, оскільки їм це приносить не менше користі, ніж тим, хто потребує поради.

Наостанок дозвольте підкинути вам ще одну ідею: метод іграшкового каченяти чудово працює на хатніх тваринах. Якщо вам вдасться всадити їх поруч із собою, ви здивуєтесь, наскільки розумними вони можуть стати. Моя овечка Альберта (нині покійна) вивчилася на першокласного програміста й була особливо цінним партнером при мозковому штурмі.

www.rozvytok.co.ua за Кетті Сієрра (сайт).

Creative Commons License

Ця стаття підпадає під дію ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5 License.

Предлагаем Вам Львовский портал, портал огромного количества бесплатных песен , где вы всегда с легкостью сможете скачать любимую mp3 музыку бесплатно. Наш сайт добавляет новые mp3 песни и предлагает их Вам, чтобы Вы смогли скачать их бесплатно в mp3 .
Xотите продать (подержанный|б у) , новый автомобиль? И не хотите тратить время, блуждая по сотням авто рынкам. Тогда Наш сервис специально для Вас! Наш авто-рынок предлагает Вами (подержанный|б у|) автомобиль во всех крупных городах. Наши подержанные авто ждут своих новых владельцев, которые хотят купить автомобиль выгодно, и в кратчайшие сроки. Если Вы хотите купить машину, но новый авто вашей мечты вам не по карману, автобазар предлагает б у авто по вполне демократичным ценам. Предлагаем Вам б у авто , что совершенно не означает значит что вы сможете приобрести плохое авто. Подержанные авто имеет более низкую стоимость. Автобазар – уникальный портал подержанных авто. Вы решили купить или продать (подержанный|б у|) авто на вторичном рынке? Вам не нужно заходить на каждый авто базар в интернете, не нужно ехать на автобазар. Просто посещайте наш авто базар. Теперь поиск подержанного fdnj стала проще – добавляйте выбранные машины в Портфель по желанию. Оцените возможность искать одновременно несколько марок автомобиля, выбирать несколько регионов, в которых может продаваться машина. Желаете купить(продать) (подержанный|б у) , новый автомобиль? Хотите чтобы Ваше объявление попало на наш автобазар ? Ускорьте продажу авто, сделав его VIP прислав СМС.

Обговорення завершено.

RSS-потік записів RSS-потік коментарів Вхід