50 способів владнати справи швидше, краще й простіше

Uncategorized Коментувати

Набір інструментівУсі ми хочемо впоратись зі своїми завданнями, чи то вони стосуються справ, які ми змушені робити, аби мати можливість займатися справами, які любимо робити, а чи й з такими, які просто суголосні меті нашого життя. На допомогу вам я зібрав 50 ідей, порад, хитрощів та підказок, що допоможуть вам працювати краще.

 1. Найважливіші завдання: на початку дня, (або увечері напередодні) сплануйте три–чотири найважливіші справи, які слід зробити за день. Зробіть їх першими. Навіть якщо ви не зробите нічого іншого, ваш день все одно буде продуктивним.
 2. Великі брили: великі проекти, над якими ви зараз працюєте. Щодня або щотижня виділяйте час на просування масштабних завдань.
 3. Порожні «Вхідні»: Вирішуйте, що робити з листами щойно прочитавши їх. Якщо щось слід вчинити, зробіть це тут таки або занесіть завдання до списку справ і закрийте листа. Якщо в листі є важлива для роботи інформація, збережіть її. Спорожняйте «Вхідні» щодня.
 4. Прокидайтесь рано: збільшіть тривалість робочого дня, завдяки ранньому вставанню — працюйте тоді, коли ніхто і не подумає зазіхати на ваш час.
 5. Прийшлопішло: уникайте захаращення, користуючись звичкою «заміни». Щойно купивши щось нове, викидайте або віддавайте старе. Приміром, купуючи нову сорочку, позбудьтеся старої. Варіант: одне прийшло — двоє пішли. Варіант корисний, коли кількість зайвих речей заважає вам жити.
 6. Мозковий штурм: процес спонтанної генерації ідей без права на їх зміну чи відкидання. Багато людей використовують для цього спеціальні «карти свідомості»: причепіть на середину великого аркушу паперу символ задачі, яку хочете вирішити і почніть писати довкола усе, що спадає вам на думку. Розвиньте кожну з ідей, продумуючи деталі. Не замислюйтесь, чи добра вона, чи погана — вам не доведеться втілювати кожну з них, просто вивільніть їх зі свідомості. За якийсь час ви почнете дивувати себе насправді класними вигадками.
 7. Повсюдне нотування: завжди майте при собі кілька папірців та ручку, згодиться також електронний нотатник, надолонник або мобільний. Зберігайте кожну думку, яка не варта забуття. Хай то буде ідея якоїсь справи, яку ви хочете здійснити, думка про зустріч, яку слід призначити, або нагадування про щось, що варто купити при наступних відвідинах супермаркету. Періодично переглядайте свої записи і переносьте їх у належні місця: до списку справ, до щоденника тощо.
 8. Висипайтеся: сон — запорука доброго здоров’я, якісного навчання та чистої свідомості. Спіть щонайменше вісім годин (або ж використовуйте систему Стіва Павліни). Усвідомте сон як задоволення, як щось, що ви робите із любові до себе, не думайте про нього як про буденну необхідність або як про розкіш.
 9. 10+2*5Зовнішнє посилання: працюйте короткими десятихвилинними сесіями, роблячи між ними двохвилинні перерви. Використовуйте таймер. П’ять таких сеансів на годину допоможуть вам залишатись зосередженим і при цьому не перевантажуватись. Приділіть ці дві хвилини спогляданню навколишнього пейзажу, легкому перекусу або короткій медитації. Відпочивайте із задоволенням.
 10. Розумні цілі КВаДРуС (SMART goals)Зовнішнє посилання: скорочення на позначення правил укладання цілей. Правила покликані убезпечити від постановки недосяжних цілей. Скорочення у перекладі з англійської означає: конкретні, вимірювані, досяжні, реалістичні та своєчасні.
 11. Успіх (SUCCES)Зовнішнє посилання: ще один принцип-скорочення з книги Чіпа та Дена Гіза «Народжені яскравими» (Made to Stick), SUCCES — це перелік властивостей, що характеризують яскравість ідеї. Яскраві ідеї прості, неочікувані, конкретні, правдоподібні та захоплюючі.
 12. З’їжте жабу: зробіть найнеприємніше завдання першим. Вислів бере початок з прислів’я, яке говорить, що якщо перше, що ви мусите зробити на початку нового дня, це з’їсти жабу, то все, що трапиться з вами надалі, вже тoчно не буде таким неприємним.
 13. Правило 80/20 (правило Парето): загалом, правило 80/20 говорить, що основна і найважливіша частина роботи (80%) робиться докладанням меншої кількості зусиль (20%), тоді як завершальна і менш важлива частина (20%) потребує великої кількості зусиль (80%). З’ясуйте, яка частина вашої праці складає основну частину роботи і віддавайте їй максимум своєї енергії.
 14. Який наступний крок?: не плануйте завчасно все, що вам слід зробити, щоб виконати проект, концентруйтеся тільки на наступній дії, яка просуне роботу вперед. Зазвичай такий маленький крок приведе вас до наступного, а той до наступного і так далі, аж доки ви, або повністю не виконаєте проект, або на чомусь застопоритеся: необхідна буде додаткова інформація або чиєсь втручання абощо. Дробіть завдання наскільки можливо: ви ж не можете «провести Інтернет», але ви можете «подзвонити провайдеру і замовити послугу підключення».
 15. «Таємниця»Зовнішнє посилання: подивітьсяЗовнішнє посилання фільм.
 16. ПригальмуйтеЗовнішнє посилання: виділіть час на себе. Їжте повільно. Читайте повільно. Насолодіться ліннощами на вихідних. Візьміть час на те, щоб зробити все як слід. Прагніть збалансованості між «шаленим» ритмом на роботі і рештою свого життя.
 17. Подрібнення завдань (таймбоксинг)Зовнішнє посилання: плануйте окремі часові проміжки на роботу над великими проектами. У такий час приділяйте усю увагу виконанню завдань, що стосуються виключно цих проектів. Не намагайтеся завершити все в один присід, просто не відволікайтесь ні на що інше. Варіант: визначені цілі. Наприклад: ви не встанете доки не напишете 1000 слів, або не обробите десять замовлень абощо.
 18. Пакетна обробка: виконуйте схожі завдання вкупі. Наприклад, не розбирайте електронну пошту впродовж усього дня, натомість сплануйте час, коли ви відкриєте «вхідні» і послідовно проглянете і зреагуєте на всі повідомлення. Те саме стосується голосової і звичайної пошти, телефонних дзвінків тощо — будь яка шаблонна робота або однотипні завдання.
 19. Чверті Стівена Кові: система визначення пріоритетів. Дві координатні осі: важливість і терміновість. Завдання розподіляються до однієї з чотирьох координатних чвертей: неважливі і не термінові, неважливі і термінові, важливі і не термінові; важливі і термінові. Забудьте про неважливі і не термінові завдання, відкладіть неважливі, але термінові, намагайтеся уникати ситуацій коли важливі завдання стають терміновими, а найбільшу увагу приділяйте виконанню завдань, що попали у чверть важливих, але не термінових.
 20. Обробляйте все тут таки: не відкладайте завдання на потім в надії розібратися із ними згодом. Питайте себе: «що мені з цим зробити?» щоразу коли відкриваєте листа і, або реагуйте на нього одразу, або плануйте завдання на пізніше, або делегуйте комусь, або зберігайте інформацію з нього.
 21. Не розривайте ланцюга: користуйтесь календарем для відмічання своїх щоденних завдань. Щодня щось зробивши, наприклад написавши заплановані 1000 слів, поставте жирний хрестик на позначення виконаного завдання. Ланцюжок хрестиків збільшуватиметься щодня. Не розривайте його! Не дозволяйте появи «порожніх» днів у послідовності днів вашого успіху.
 22. Оглядайте: щотижня виділяйте час на те, щоб поглянути на вже зроблене та спланувати справи на наступний тиждень. Подивіться, чи не слід розпочати нові проекти, подумайте, чи те, що ви робите відповідає цілям вашого життя.
 23. Ролі: у своєму житті кожен розділяє кілька ролей. Людина одночасно можете бути викладачем, студентом, журналістом, батьком, чоловіком, братом, активістом руху за мир, спортсменом тощо. Усвідомлення своїх ролей та прагнення розмежовувати їх у потрібний момент може допомогти вам навчитися гармонійно їх поєднувати та виконувати. Ставте цілі в рамках окремих ролей та стежте, щоб вони не суперечили одна одній.
 24. Стан «потоку»: стан, який трапляється коли ви настільки занурені у щось, що робите, що не помічаєте плину часу, робота робиться сама по собі. Може бути нелегко увійти у такий стан свідомо, проте ви можете створити собі умови, вибравши неперервний, присвячений їй, проміжок часу, усунувши фактори відволікання, зосередившись.
 25. Зробіть просто заразЗовнішнє посилання: боріться із відкладанням, користуючись словами «зробити просто зараз» як мантрою. Обмежте час на прийняття рішення однією хвилиною, вирішуйте, що збираєтесь робити з усім, з чим стикаєтесь у житті тієї ж миті як воно приходить до вас. Навчіться твердо приймати рішення, навіть якщо не впевнені у них на всі сто. Просувайтесь вперед.
 26. Відлік часуЗовнішнє посилання: адвокати відстежують тривалість кожної своєї дії, тож їм легко виставляти рахунки клієнтам. Вам варто вести облік усього, що ви робите, аби мати можливість аналізувати та оцінювати свій час. Скільки часу в середньому йде на виконання певного завдання? Чи справді 10 хвилин забрала «десятихвилинна» справа. Чи справді ви працювали вісім годин поспіль, чи третину цього часу забрали якісь інші справи?
 27. Системне затягуванняЗовнішнє посилання: спосіб усвідомлення та використання звички відкладати роботу «на потім» з метою успішного виконання завдань. Замість виконувати найперші та найважливіші завдання зі списку, часто хочеться зробити наступні за ними справи, адже робити їх легше та приємніше. То чому б не поставити першим пунктом якусь середньої важливості справу, призначивши їй найвищий пріоритет та поставивши нереальний строк виконання. Насправді вона, звичайно ж, не така й важлива, проте в результаті дійсно важливі завдання виявляються виконаними. Системне затягування вимагає неабияких навичок самообману. На щастя саме такими навичками справжні ледарі і вирізняються :)
 28. Життєві орієнтири: сформулюйте свої життєві пріоритети і звертайтеся до них ставлячи короткострокові цілі. Думайте, чи наближає вас ваш черговий вчинок до мети вашого життя? Якщо ні — саме час відмовитись від непотрібних рухів. Час від часу переглядайте свої орієнтири.
 29. Зворотнє планування: методика планування, заснована на визначенні кроків, що у зворотньому порядку відраховуються від остаточного результату до кроку першого. Уявіть собі досягнуту мету. Який останній крок слід зробити, аби прийти до неї? Який крок передує останньому кроку? А який передостанньому? І так далі аж доти, доки ви не опинитесь на початку шляху. Ви знаєте з чого почати.
 30. Відімкніться: створіть свій власний простір, одягнувши навушники. Люди значно рідше наважуються потурбувати когось у навушниках, а вам зовсім не обов’язково вмикати в них музику — адже хто крім вас знає, що у ваших вухах?
 31. Записуйте: не перевантажуйте надто свою пам’ять. Записуйте заплановані справи, розклад на день, та й взагалі, будь що, що спадає вам на думку — завдяки цьому ви зможете жити розслабившись, знаючи, що точно нічого не забудете. Зробіть з вашого записника чи комп’ютера ефективну систему нагадування та зберігання інформації. Використовуйте мозок за призначенням: нехай він думає, а не опікується дрібницями.
 32. П’ятихвилинки: коротенькі відтинки часу, що трапляються протягом дня тоді, коли ми чекаємо на маршрутку, стоїмо у черзі або встигаємо на кілька хвилин раніше від запланованого часу. Складіть список маленьких п’ятихвилинних завдань, які можна зробити у такі короткі проміжки, або завжди майте з собою щось почитати, або зробити у рамках більших завдань.
 33. Однозадачність: ми любимо вважати себе людьми багатозадачними, проте насправді ними не є. На практиці, виконуючи багато задач відразу, людина розподіляє час на короткі проміжки, кожний з яких приділяє окремому завданню. Та оскільки на повноцінне занурення у справу йде кілька (а за проведеними дослідженнями й більш як 20) хвилин, то виливається такий підхід у менш якісні результати по кожному із завдань, у порівнянні із тими, які одержуються, коли на виконання одного завдання виділяється окремий час.
 34. ЗвичкиЗовнішнє посилання: звички — це не тільки дії, що ми їх звикли робити, не задумуючись, — це також і віддзеркалення нашого світобачення і того, як ми зі світом взаємодіємо. Перегляньте свої звички і подумайте, на що вони направлені і про які ваші риси, вірування і очікування вони промовляють світові. Що варто змінити з тим, щоб показати світові іншого себе? «Посієш вчинок — пожнеш звичку, посієш звичку — пожнеш характер, посієш характер — пожнеш долю».
 35. Рушії: залишайте на видних місцях нагадування, які допоможуть виробити нові звички або про щось не забути. Наприклад, покладіть на полицю біля дверей книжки, які слід повернути до бібліотеки — ви не підете з дому, не поглянувши на них, і згадаєте, що їх треба захопити з собою.
 36. Приберіться: безлад — це все, що знаходиться не на своєму місці або трапляється невчасно. Не обов’язково прагнути бездоганної чистоти, адже можна мати ідеально прибране робоче місце, на якому неможливо буде зробити щось путнє — важливо вчасно мати все потрібне під рукою, не порушуючи задля пошуків нормального робочого поцесу. Порозумійте, щ? створює захаращення у вашому робочому і життєвому просторі і позбудьтеся їх збудників.
 37. Візуалізуйте: уявіть себе в майбутньому таким, яким хочете стати. На що схоже ваше життя? Чи той ви, ким насправді хочете бути? Якщо відчуваєте, що ні, заново обміркуйте свої життєві прагнення. Якщо ж картинка і відчуття вам подобаються, уявіть, як ви робите послідовні кроки на шляху до бажаного — ось вам і готовий план дій! Запишіть його та виконайте.
 38. 43 теки: набір із 43 тек, підписаних «1»–«31» та «Січень»–«Грудень», призначених для нагадування про справи, призначені на певні дні. На початку нового місяця ви розподіляєте усі матеріали теки цього місяця між теками-датами, а теку з минулим місяцем переміщаєте на низ стосу. Те саме стосується і тек-днів: щодня ви переміщуєте теку попереднього дня на низ. Наприклад, якщо зараз квітень, а на 23 травня у вас запланована мандрівка, ви спершу вкладаєте путівник і квитки у теку «Травень», а першого травня переносите їх у теку «23». 23 травня тека «23» опиниться згори, а в ній — усе, що вам знадобиться того дня.
 39. Список справ, які не слід робити: корисна річ для нагадування про звички, які зменшують вашу продуктивність. Наприклад, гра у онлайн-ігри.
 40. Шаблони: створюйте шаблони для завдань, які робите більше десяти разів. Листи, відповіді на стандартні повідомлення, записи до блоґу тощо.
 41. Список підзавдань: плануючи велике завдання, складіть список послідовних кроків, необхідних для його виконання. Ви не роздумуватимете посеред дороги, що робити далі, а зберігши такий список, зможете використати його виконуючи подібне завдання.
 42. Вміння казати «ні»: вміння казати «ні» — новим зобов’язанням, перешкодам, будь-чому — одна з найцінніших навичок, яких можна набути. Вона дозволить вам зосередитись на ваших власних інтересах та забезпечить час на їх втілення.
 43. Розклад: плануючи справи, спочатку заносьте до планера час на відпочинок, розваги та особисті справи (на те, що вам хочеться робити). Гасло «спершу платіть собі» так само стосується і часу. Решту часу відводьте на неперервні сеанси роботи. Як варіант, можете записувати їх вже після виконання :) Винагороджуйте себе за кожен шматок гарної, зосередженої роботи.
 44. Чистка: періодично переглядайте взяті на себе зобов’язання та позбувайтесь тих, які або не відповідають вашим життєвим цілям, або постійно «відсмоктують» ваші час або енергію.
 45. Одна скринька: зменшіть кількість місць, в яких ви зосереджуєте нову інформацію — скриньки вхідних матеріалів. Найкраще, майте одну таку «скриньку». Багато людей почуваться значно впевненіше, зібравши перед собою усе, що стосується проекту, який слід виконати, байдуже, наскільки він великий.
 46. 50/30/20Зовнішнє посилання: витрачайте 50% робочого дня на завдання, що наближають вас до мети вашого життя, 30% на досягнення середньострокових цілей (найближчі роки два), а решту 20% приділяйте завданням, що стосуються найближчого часу життя (три місяці).
 47. Таймер: пообіцяйте собі працювати над певним проектом чи завданням (і виключно над ним) протягом наперед визначеного періоду часу. Встановіть таймер (прислужиться мобільний телефон або комп’ютер) і починайте роботу. Коли таймер задзвенить — годі, переходьте до іншого проекту чи завдання.
 48. Працюйте якнайгірше: дозвольте собі побити байдики, дозвольте в чомусь напортачити. Відпочиньте від потреби досягати досконалості в усьому, та ще й з першого заходу. Ви, безумовно, повернетесь до справ і все владнаєте, але зараз, просто зараз — дайте волю своєму ледащо.
 49. Призначте побачення із собоюЗовнішнє посилання: щотижня плануйте окремий час для себе. Погляньте на своє життя: що працює, що не працює? Яких помилок ви припускаєтесь? Що можна змінити? Дозвольте собі пізнати себе.
 50. [Це місце навмисно порожнє]: Список вийшов величеньким, проте й не надто вичерпним. Останній пункт варто заповнити вам самим. Чим користуєтесь ви? Чим хотілося б поділитись з іншими? Коментуйте або складайте свій список та діліться ним з нами!

Стаття Дастіна Вакса.

Розробка веб-сайтів Веб-студія, найкращі ціни тільки у нашій веб-студії , висока якість і надійність веб-сайтів.
меблі львів
Xотите продать (подержанный|б у) , новый автомобиль? И не хотите тратить время, блуждая по сотням авто рынкам. Тогда Наш сервис специально для Вас! Наш авто-рынок предлагает Вами (подержанный|б у|) автомобиль во всех крупных городах. Наши подержанные авто ждут своих новых владельцев, которые хотят купить автомобиль выгодно, и в кратчайшие сроки. Если Вы хотите купить машину, но новый авто вашей мечты вам не по карману, автобазар предлагает б у авто по вполне демократичным ценам. Предлагаем Вам б у авто , что совершенно не означает значит что вы сможете приобрести плохое авто. Подержанные авто имеет более низкую стоимость. Автобазар – уникальный портал подержанных авто. Вы решили купить или продать (подержанный|б у|) авто на вторичном рынке? Вам не нужно заходить на каждый авто базар в интернете, не нужно ехать на автобазар. Просто посещайте наш авто базар. Теперь поиск подержанного fdnj стала проще – добавляйте выбранные машины в Портфель по желанию. Оцените возможность искать одновременно несколько марок автомобиля, выбирать несколько регионов, в которых может продаваться машина. Желаете купить(продать) (подержанный|б у) , новый автомобиль? Хотите чтобы Ваше объявление попало на наш автобазар ? Ускорьте продажу авто, сделав его VIP прислав СМС.
Xотите купить или продать (подержанный|б у) , новый fdnj? И не хотите тратить много времени, блуждая по сотням онлайн-авто базаров. Тогда наш сервис специально для Вас! Наш авто базар предлагает (подержанный|б у|) автомобиль практически любых марок и моделей, во всех крупных городах. Наши подержанные автомобили ждут своих владельцев, которые хотят продать машину выгодно, и в кратчайшие сроки. Если вы хотите купить авто, но новый автомобиль вам дорого, наш авторынок предлагает подержанные авто по вполне демократичным ценам. Мы предлагаем подержанные авто , что совершенно не означает значит что у нас вы сможете приобрести плохое авто. Подержанные авто всегда имеет низкую цену. Авторынок – уникальный поисковик б у авто. Желаете продать (подержанный|б у|) fdnj ? Теперь Вам нет необходимости посещать каждый авто-базар, не нужно ехать на автобазар. Просто посещайте наш онлайн авто рынок. Теперь купля автомобиля стала проще – добавляйте выбранные автомобили в Портфель . Оцените возможность искать одновременно несколько марок авто, выбирать несколько регионов, в которых продается авто. Хотите купить(продать) (подержанный|б у) или новый fdnj? Желаете чтобы Ваше объявление было на нашем автобазаре ? Ускорьте продажу авто, сделав его VIP прислав SMS.

Обговорення завершено.

RSS-потік записів RSS-потік коментарів Вхід