Чотириденний робочий тиждень виклик. Частина ІІ

Тайм-менеджмент Коментувати

Як це пройшло у нас?

Доказ гарно влаштованої вечірки — це задоволені гості, чи не так? Мені зараз легко казати, що Carson Systems працює чотири дні на тиждень, але що насправді відбувається у нас щотижня?

Це важче, ніж ми гадали

Перше, що ми з’ясували для себе, це те, що працювати по п’ятницях — страшенна спокуса. Ми любимо свою роботу, до того ж у нас завжди є купа завдань, які потребують вирішення. Не мати додаткового дня, щоб дати раду усім невиконаним завданням, — на перших порах це доволі нервовий досвід.

Перші два тижні ми трохи допрацьовували у п’ятницю, а іноді навіть і в неділю. Гм-м… вочевидь, нам варто було серйозніше поставитись до запровадження цього чотириденного графіка.

Третій тиждень і всі наступні, — і я щасливий про це казати, — ми чесно відпрацювали рівно за чотири дні. Хитрість полягала в тому, щоб змінити наше внутрішнє сприйняття тривалості робочого тижня.

Четвер — нова п’ятниця

Минув час, і ми почали сприймати четвер так, як раніше сприймали п’ятницю. Четвер перетворився на дуже заклопотаний день, адже ми мали завершити усю заплановану, але ще не виконану роботу.

Ми переглядали список планів і усвідомлювали, що попереду в нас усе ще багато незробленого. Йой! Тому по четвергах нас часом лихоманить. Але з іншого боку, у п’ятницю ми мали б таку саму лихоманку, то чом не впоратися з нею на день раніше?

Іноді зробити все просто неможливо

Згодом, коли минуло вже три місяці відтоді, як ми запровадили чотириденний робочий тиждень, ми усвідомили, що завжди встигати зробити однакову кількість роботи просто неможливо. Подивімось правді у вічі: кількість годин в одному дні — це обмежена величина, і, працюючи меншу кількість днів, ви навряд чи зробите більше.

Але якщо копнути глибше, чи справді це так важливо? Хіба хтось, лежачи на смертному одрі, побиватиметься: «Ет, треба було за життя виконати ще більше роботи!» Сумніваюсь…

Тож яким був результат?

Щойно ми призвичаїлись до роботи чотири дні на тиждень, ми побачили, що переваги такого режиму вражають. Здавалось, наче хтось додав до тижня ще одну неділю! По п’ятницях ми відсипались, о дев’ятій–десятій ранку варили собі каву, а потім відпочивали на ґанку або вирушали у місто до кав’ярні. Це справді класно.

Ми маємо більше часу на відпочинок. Більше часу думати. Більше часу насолоджуватись життям. Це дивовижно!

Практичні поради

Якщо ви захочете прийняти цей виклик, ви зрозумієте, що вам потрібно працювати особливо ефективно. Ось кілька порад, які допоможуть вам у цьому:

1. Уникайте користування службами миттєвих повідомлень — це те, що постійно вас відволікатиме.
2. Перевіряйте електронну пошту лише двічі на день — найбільш певний спосіб згаяти час, це прилипнути до кнопки «Надіслати та отримати».
3. Зосередьтесь на найважливішому — спершу подбайте про найважливіше. Не гайте часу на маловажливі завдання (за великим рахунком, просто викресліть такі завдання зі списку запланованого, їх все одно не зробити!).
4. Попросіть залишити вас на самоті — якщо для виконання якогось завдання вам потрібен певний відтинок часу, чемно попередьте своїх колег, що впродовж кількох наступних годин до вас краще не звертатися.
5. Обмежте час на читання блоґів — установіть обмеження на час, який ви приділяєте блоґам. Якщо ви ніяк не можете дочитати усіх нових записів, сміливо тисніть на «Позначити все як прочитане» та продовжуйте роботу.
6. Складайте списки — щодня складайте список роботи на день (бажано на папері, якщо ви здатні відірватись від монітору). Поставте завдання, які вимагають багато часу, на перше місце та будьте реалістом. Оберіть три пункти, яким слід приділити більше уваги, та п’ять таких, які не потребують багато часу. Переконайтесь, що виконали все заплановане, перш ніж піти додому ввечері.
7. Зменште кількість зустрічей — за можливості, обмежте кількість зустрічей, які ініціюєте самі або в яких берете участь. Зустрічі мають тенденцію затягуватись, поглинаючи ваш робочий день. Натомість зосередьтесь на одній–двох зустрічах на тиждень, ретельно плануючи їх заздалегідь та пересвідчившись, що на них буде обговорено усі нагальні питання.

Чому це важливо

То чому ж так важливо працювати менше? Через що стільки галасу?

Справа в тім, що коли ви працюєте менше, у вас залишається більше часу, щоб відчути життя як воно є, насолодитися ним, а також споглядати і міркувати. Ви можете використати додатковий час не лише на спілкування з близькими та коханими людьми, на хобі, на справи, суголосні вашим життєвим переконанням, а й на пошук нових ідей. Деякі з наших найкращих ідей прийшли до нас із Джиліан саме на вихідних, коли ми катались на авто, порались у саду, читали або малювали.

Але що робити, якщо саме ваша робота є для вас джерелом задоволення? Що тоді поганого в тому, щоб працювати довго і наполегливо? Передусім маю сказати, що це точно мій випадок. Я безнадійно люблю займатись усім, що пов’язано з Carson Systems. Це приносить мені радість, кидає виклик, винагороджується морально й матеріально. Я часто помічаю, що мені важко працювати менше, оскільки я люблю свою роботу.

Тим не менш, відповідь така: коли я зістарюсь, я не шкодуватиму, що не приділяв більше часу створенню веб-додатків або організації заходів. Час, проведений із дорогими мені людьми, або допомога людям, які її потребували, — ось що зігріватиме моє серце. Працюючи менше, ви заощаджуєте час для таких справ, до того ж така робота дозволяє оновлюватись клітинам вашого мозку, тож ви повертаєтесь до справ, маючи свіжі думки та погляди. Зміни — ось що важливо.

Виклик системі

Для чого цю статтю написано насправді, так це для того, щоб надихнути вас кинути виклик обмеженням, встановленим суспільством. Чи десь на світі є брила із викарбуваною на ній заповіддю: «Працюй 40 годин на тиждень»?

Чимало заборон і перепон, якими ми обмежуємо себе, є абсолютно зайвими, ба більше, вони заважають нам бути щасливими. Я сподіваюсь, що, прийнявши виклик чотириденного робочого тижня, ви дістанете більше насолоди від життя та зрозумієте, що насправді є важливим для вас.

Раян Карсон (сайт) у A List Apart Magazine

Translated with the permission of A List Apart Magazine and the author[s].

Залиште відгук

 

RSS-потік записів RSS-потік коментарів Вхід